Aktualności

Przygotowanie do uruchomienia edycji 2024

10.014.2024 r.

Z radością informujemy o podpisaniu przez NIW-CRSO umowy na realizację kolejnej edycji konkursu Śląskie Lokalnie. Już wkrótce poinformujemy o ważnych terminach i zasadach konkursu!

Konsultacje Regulaminu konkursu NOWEFIO edycja 2024

17.07.2023 r.

W związku z przygotowywanym naborem w otwartym konkursie ofert Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO edycja 2024, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprosił organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach społecznych Regulaminu konkursu NOWEFIO edycja 2024.

Jako jeden z Operatorów konkursów regrantingowych, finansowanych ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 wzięliśmy udział w konsultacjach społecznych propozycji zmian w funkcjonowaniu Programu.

Uwagi, które zgłosiliśmy do projektu Regulaminu, miały na celu:

– poszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do wnioskowania o mikrogrant w konkursach regrantingowych;

– dostosowania warunków finansowych (sposobu kalkulacji wkładu własnego osobowego) do stanu gospodarki (wysokiej inflacji i wzrostu cen towarów i usług);

– zwiększenia jakości organizowanych konkursów poprzez wzmacnianie stabilizacji Operatorów i podnoszenia poziomu profesjonalizmu prowadzonych działań.

Link do konsultacji: LINK

Nasze uwagi: LINK