Organizatorzy

Poznaj organizatorów konkursu – Fundację Klaster Innowacji Społecznych oraz New Europe Foundation.

Fundacja Klaster Innowacji Społecznych

Fundacja Klaster Innowacji Społecznych jest wiodącą organizacją społeczną w województwie śląskim. Realizuje projekty strategiczne dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Co roku w naszych projektach bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Współpracujemy z dziesiątkami miast i gmin w Polsce. Realizujemy projekty w obszarze edukacji cyfrowej, kulturalnej, polityki lokalnej, międzynarodowej i społecznej.

New Europe Foundation

New Europe Foundation zajmuje się prowadzeniem ośrodka analitycznego oraz wspieraniem rozwoju Europy środkowo-wschodniej. Nasze analizy piszemy w oparciu o doświadczenia zdobyte w czasie realizacji projektów społecznych i rozwojowych. Możemy to robić dzięki działającej sieci współpracy organizacji pozarządowych z państw Trójmorza.

Nasze doświadczenia to kilkanaście lat działalności społecznej i naukowej. Zdobywaliśmy je organizując spotkania dla młodzieży w polskich Tatrach, budując domu w Armenii dla rodzin potrzebujących wsparcia po wojnie w Górskim Karabachu oraz wspierając przedsiębiorców w Gruzji dzięki pomocy rozwojowej.

Edycja 2018

W tej edycji zostało przyznane łącznie 50 grantów o łącznej wartości 250 tysięcy złotych.

Edycja 2019

W tej edycji zostało przyznane łącznie 50 grantów o łącznej wartości 250 tysięcy złotych.

Edycja 2020

W tej edycji zostało przyznane łącznie 120 grantów o łącznej wartości 600 tysięcy złotych.

Edycja 2021

W tej edycji zostało przyznane łącznie 120 grantów o łącznej wartości 600 tysięcy złotych.

Edycja 2022

W tej edycji zostało przyznane łącznie 84 grantów o łącznej wartości 422 tysięcy złotych.

Edycja 2023

Zrealizowano 93 projekty na łączną kwotę 447 tysięcy złotych.

Edycja 2024

Zrealizowano 55 projektóe na łączną kwotę 380 tysięcy złotych.

Edycja 2025

Zapraszamy do udziału!

Uczestników projektów
0 +
Doświadczonych pracowników
0 +
Przeprowadzonych projektów
0 +
Oddziały
0
Grupa pracowników na spotkaniu w biurze
Grupa ludzi na posiedzeniu w biurze
Dwójka pracowników przeglądająca segregator z dokumentami

Projekty dla lokalnej społeczności. Razem tworzymy FIO Śląskie Lokalnie!

Ambasadorowie

Instytut Roździeńskiego​

Stowarzyszenie zrzesza ludzi, którzy od lat działają w obszarze kultury i edukacji na Śląsku. Tworzy projekty odpowiadające na potrzeby społeczne oraz potrzeby środowiska. Stowarzyszenie głównie angażuje się w projekty kulturalne w Katowicach (np. konkurs fotograficzny Obiektywnie Śląskie) oraz wymiany międzynarodowe w ramach programu Erasmus Plus.​

Stowarzyszenie „Słowem w twarz”

Stowarzyszenie powstało w 2017 roku z pasji do twórczości. Zajmuje się niwelowaniem wykluczenia społecznego poprzez upowszechnianie kultury. Organizuje przeglądy muzyczne, konkursy artystyczne i festiwale kulturalne. Prowadzą cykl wywiadów ze znanymi osobami związanymi z szeroko rozumianą kulturą.

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej

Organizacja powstała w 2008 roku z inicjatywy osób zaangażowanych w działalność na rzecz profesjonalizacji podmiotów ekonomii społecznej oraz wsparcia grup i osób znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. FRES tworzy akredytowany Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej 2.0.​

Fundacja „Park Śląski”​

Fundacja zajmuje się edukacja ekologiczną dzieci i młodzieży na terenie Parku Śląskiego. Zrzesza wolontariuszy, seniorów i nieformalne grupy lokalnych aktywistów. Posiada duże centrum warsztatowe w centrum Parku Śląskiego.​

Fundacja Instytut Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki​

Przedmiotem działalności Fundacji jest wspieranie rozwoju społeczności lokalnych. Fundacja zajmuje się promocją kultury regionalnej w ramach realizacji projektu: "Maszkiety i konkrety- przegląd śląskiej kultury regionalnej". Rozwijają ośrodek analityczny polityk publicznych.​

Spółdzielnia Socjalna Zielone Śląskie

Spółdzielnia Zielone Śląskie powstała w 2014 roku i od tego czasu aktywnie działa na terenie województwa śląskiego prowadząc różnego rodzaju projekty i inicjatywy ekologiczne. Oprócz działań ekologicznych Spółdzielnia „Zielone Śląskie” posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie koordynowania i animowania wolontariatu, pracy z młodzieżą, a także seniorami. Aktywnie angażuje się we wprowadzanie nowego zielonego ładu, który obecnie jest kluczowy dla poprawy naszego funkcjonowania w otaczającym środowisku.